На Львівщині судитимуть двох мешканців Харківщини, які намагалися втекти за кордон від мобілізації

stoprussia

Зловмисники мали при собі підроблені документи, які  надають право на виїзд за межі України у період дії воєнного стану та звільняють від обов’язку мобілізації до Збройних Сил України.                   

Як встановили під час досудового розслідування дізнавачі Яворівського районного відділу поліції, 30-річний мешканець міста Харків власноруч вніс до бланку  тимчасового посвідчення військовозобов’язаного свої анкетні дані, вклеїв фотографію та вписав недостовірні відомості, які звільняють його від обов’язку мобілізації.  Перебуваючи у пункті пропуску «Грушів», чоловік пред’явив підроблений документ для перетину кордону.

Дізнавачі територіального підрозділу поліції, за процесуального керівництва  Яворівської окружної прокуратури, повідомили йому про підозру у скоєнні кримінальних проступків, передбачених ч.1 та ч.4 ст.358 (Підроблення  та використання завідомо підробленого документа) Кримінального кодексу України. Максимальне покарання, передбачене санкціями статей, - обмеження волі на строк до двох років.

Крім того, 19-річний мешканець Харківської області через один з месенджерів надав свої анкетні дані для виготовлення тимчасового посвідчення військовозобов’язаного із зазначенням непридатності до військової служби та зняттям з військового обліку, який пізніше надав для перевірки під час перетину кордону у цьому ж пункті пропуску.

Дізнавачі повідомили йому про підозру у скоєнні кримінальних проступків, передбачених ч.5 ст.27 - ч.1 ст.358 (Пособництво у підробленні документів) та ч.4 ст.358 (Використання завідомо підробленого документа) Кримінального кодексу України. Максимальне покарання, передбачене  санкціями статей, - обмеження волі на строк до двох років. 

Досудові розслідування завершені. Обвинувальні акти скеровані на розгляд суду.

Нагадаємо, що Указом Президента України № 64/2022 від 24.02.2022  у країні введено воєнний стан та розпочато мобілізацію до Збройних Сил України із встановленням обмежень щодо виїзду за межі України громадян чоловічої статі віком від 18 до 60 років. Будьте відповідальними!

 

Відділ комунікації поліції львівської області