Від початку року, після перевірки повідомлень громадян, правоохоронці відкрили 162 кримінальних провадження за вчинення домашнього насильства, 17 кримінальних проваджень за невиконання обмежувальних заходів, склали майже 6 тисяч адмінпротоколів щодо насильників та винесли майже 3 тисячі термінових заборонних приписів.
Від початку року на Львівщині у поліцію надійшло більше 19,5 тисяч повідомлень про вчинення домашнього насильства, з яких майже 14 тисяч підтвердились. Співробітники мобільних груп реагування на факти домашнього насильства, інших служб та підрозділів поліції Львівщини ретельно перевіряли інформацію, встановлювали обставини та осіб, причетних до вчинення правопорушень.
За фактами слідчі та дізнавачі відкрили 162 кримінальних провадження за ст.126-1 (Домашнє насильство) Кримінального кодексу України. За невиконання обмежувальних заходів, обмежувальних приписів або не проходження програми для кривдників за 17 фактами внесено відомості до ЄРДР за ст.390-1 (Невиконання обмежувальних заходів, обмежувальних приписів або непроходження програми для кривдників) Кримінального кодексу України.
Окрім того, поліцейські склали 5899 протоколів за ст.173-2 (Вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, невиконання термінового заборонного припису або неповідомлення про місце свого тимчасового перебування) Кодексу України про адміністративні правопорушення. З них 4578 – за частиною першою та 1321 – за частиною другою цієї статті - тобто, вчинені повторно.
Також щодо кривдників винесено 2740 термінових заборонних приписів, з них:
993 – залишити місце проживання; 1057 – заборона на вхід та перебування в місці проживання (перебування) постраждалої особи; 2449 – заборона в будь-який спосіб контактувати з постраждалою особою.
На профілактичному обліку в категорії «Кривдник» перебуває 5110 осіб,
з них: 4695 чоловіків та 415 жінок.
Нагадаємо, домашнє насильство може мати різноманітні форми і прояви. Розрізняють, зокрема, такі його різновиди – фізичне, психологічне, сексуальне та економічне. Повідомити про вчинення щодо вас такого правопорушення можна на оперативну лінію 102, у територіальні підрозділи поліції або звернутись до дільничного офіцера поліції/ поліцейського офіцера громади.
Окрім того, на території Львова діють два сектори протидії домашньому насильству. Ще три мобільні групи реагування на факти вчинення домашнього насильства працюють на території Стрийської, Дрогобицької та Червоноградської територіальних громад.
Відділ комунікації поліції Львівської області
